ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6161339
*
nr 616 1339
Spegel
höjd: 203
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:31:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 19:53:54
1
1.000 kr
14/12 13:50:01
2
Vinnande bud
14/12 18:24:25
1
1.200 kr
14/12 18:24:49
1
1.400 kr
14/12 18:26:35
1
1.600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 616 1339
Spegel
höjd: 203
Kondition: (nyproduktion)
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 19:53:54 | 1 | 1.000 kr |
| 14/12 13:50:01 | 2 | Vinnande bud |
| 14/12 18:24:25 | 1 | 1.200 kr |
| 14/12 18:24:49 | 1 | 1.400 kr |
| 14/12 18:26:35 | 1 | 1.600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



